פרוטזות לשד- תמיד אישה

 

ועל אחת כמה וכמה קשה להבין אפילו איבוד של איבר כמו שד בשל מחלה קשה, תאונה או בעיה רפואית אחרת. השדיים עבורנו, הנשים, הם כרטיס ביקור, הם חלק מבניית הערך העצמי והביטחון שלנו בגופנו, הם מה שהופך אותנו לנשים, לאמהות ולכל מה שחם ונעים. טראומה בעקבות ניתוח כריתת שד היא טראומה שאינה פשוטה ואינה קלה לאיחוי ונשים רבות חוות משבר אמיתי וכנה עקב כך. אחת הדרכים המשמעותיות ביותר לשם חזרה לשגרה ולמצב של נורמטיביות מסוימת, אם כי לעולם לא מושלמת, היא דרך חבישת פרוטזות לשד, שהן כריות סיליקון נעימות ורכות המותקנות בתוך החזיה ומשוות לגוף מראה אחיד ומלא, מבלי שניתן לזהות, במבט חיצוני, את היות האישה חסרת שד אחד או שניים.

 

לרוב, פרוטזות לשד הן השלב הראשון של כל מנותחת שד בדרך לשחזור או לניתוח לשם תיקון שד פגום, ומכיוון שהדבר אורך מספר שבועות, בהם על האישה לתפקד בבית, בעבודה ובחייה האישיים, הרי שזהו פיתרון ראוי, יעיל וטוב כפיתרון זמני. ישנן נשים שמעדיפות להימנע מניתוחים נוספים ומעוד פלישות כירורגיות לגופן ומבכרות את טכניקות חבישת הפרוטזות כפיתרון קבוע לשנים ארוכות.

 

היום אפשר להשיג פרוטזות לשד מיוחדות וייעודיות גם לפעילות גופנית ולשחייה ואפילו חזיות מיוחדות המאפשרות את הכנסת הפרוטזה לכיס ייעודי התפור בהן, דבר שמאפשר נוחות רבה יותר והרגשה טבעית יותר, ללא צורך "לשחק" עם הכריות ועם הייצוב שלהן בתוך החזייה או החולצה.

מובן שהדבר לא מכפר או לא מפחית מעוצמת הכאב והטראומה, הפיזית והנפשית, שהאישה עוברת לאחר כריתת שד, אך אין ספק כי מדובר על האלטרנטיבה המהירה ביותר והידידותית ביותר לחיזוק התחושה העצמית וליכולת לחזור ולהיראות בפומבי, להתנהל באופן רגיל ושוטף ולעסוק בכל מה שהחיים מזמנים לנו.

 

חזרה לקטגוריה >>